Milena’ya Mektuplar

-Milenaya Mektuplar-. Çek asıllı bir yahudi olan Kafka, kitaplarını anadili olan Almanca'yla "Milena'ya Mektuplar" adlı kitap, bu 3 yıllık sürede Kafka'nın Milena'ya yazdığı mektupları içeriyor…

Responsive image
YAZAR
Franz Kafka
DOSYA BOYUTU
10,43 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052240083

Milena’ya Mektuplar harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Franz Kafka. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Franz Kafka'den Milena’ya Mektuplar kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Ve benden samimi olmamı beklemeyin Milena, kimse bunu benim kadar isteyemez, ama yine de bir sürü şeyin, hatta her şeyin elimden kayıp gittiğini hissediyorum. Ama bu kovalamacada beni cesaretlendirme çabası bir işe yaramıyor, aksine, beni adım atamayacak hale getiriyor, her şey aniden yalana, kaçanlar kovalayana dönüşüyor. Ben böylesine tehlikeli bir yoldayım Milena. Siz ise bir ağacın önünde duruyorsunuz, gençsiniz, güzelsiniz, gözlerinizin ışığından dünyanın tüm kederi yansıyor.Köşe kapmaca oynuyoruz, karanlıkta bir ağaçtan diğerine sürünüyorum, yolun ortasındayım, bana sesleniyorsunuz, tehlikeleri gösteriyor, tereddütlü adımlarımdan korkarak beni yüreklendirmek istiyorsunuz, bana (bana!) bu oyunun ne kadar tehlikeli olduğunu hatırlatıyorsunuz -yapamıyorum, düşüyorum, işte yerdeyim. Hem içimdeki korkunç sesleri, hem sizi aynı anda dinleyemem; ama seslerin ne söylediğini dinleyebilirim ve güvenle, dünyada sizden başka bu kadar güvendiğim kimse yok, size anlatabilirim.   


Franz Kafka'nın Milena Jajenská'ya ve Milena Jajenská'nın da Kafka'nın yakın dostu Max Brod'a yazdığı mektuplardan oluşan Milena'ya Mektuplar, bu ölümsüz ve keder yüklü aşkı günümüze taşıyor.