İyi Padişah'ın Masalı

22.22 TL. Anar "İyi Padişah" metaforuyla bütün dikta rejimlerinin göstermelik "sevimli ve şirin görünme" çabalarının acizliğini çaresizliğini ve nihayetinde bu zorba rejimlerin mağlup olacağını anlatır.

Responsive image
YAZAR
Anar
DOSYA BOYUTU
8,44 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059320290

PDF formatında İyi Padişah'ın Masalı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan İyi Padişah'ın Masalı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)  Anar, “İyi Padişah” metaforuyla, bütün dikta rejimlerinin, göstermelik “sevimli ve şirin görünme” çabalarının acizliğini, çaresizliğini ve nihayetinde bu zorba rejimlerin mağlup olacağını anlatır. Yazar bu hikâyesiyle zorba iktidarlardan medet uman ispiyoncu fırsatçıları da, onların kullandığı yöntemlerle değil, edebi metin aracılığıyla ifşa eder. 1970 yılında kaleme alınan bu hikâye Sovyet Devri’nin amansız yıllarını yansıtır. Sovyet sistemine karşı çok ciddi bir eleştiri yönelttir ve rejimi ironik bir dille yerden yere vurur. Bu elbette kılıca karşı kalemin zaferidir. O dönemin cani padişahlarının heykelleri yerine; bugün onların katlettikleri şair ve yazarların heykellerinin dikilmesini başka türlü nasıl izah edebiliriz?   


Anar, "İyi Padişah" metaforuyla, bütün dikta rejimlerinin, göstermelik "sevimli ve şirin görünme" çabalarının acizliğini, çaresizliğini ve nihayetinde bu zorba rejimlerin mağlup olacağını anlatır.